Kafé Uprostřed.

Někdy se věci sejdou tak nečekaně, zapadnou do sebe jakou součástky, jako správná ozubená kola a celý stroj se dá do pohybu…včera se mi to stalo v Kafé Uprostřed Kafe uprostřed – Hlavní stránka | Facebook

I když se blížila zavírací hodina, milá a šarmantní majitelka mne v horkém letním podvečeru jednak zchladila objednanou ledovou kávou, jednak mne nechala dokončit rozdělanou práci, přetáhl jsem o deset minut, ale mohl dopsat první část delší básně …v takovém prostředí:

…se napsala skoro sama…chtěl jsem nechat majitelce za nečekané gesto jednu svou sbírku a rozhodoval se mezi Večeří u Minského a Veronicou….a když jsem otevřel tu první, četl jsem předmluvu, kterou mi před lety laskavě napsal Vlasta Henych :

,,Vydej se jako já s panem Tomikem setmělým městem. Na věži radnice zvoní čtvrtá hodina …. –

v tu chvíli by se ve mě krve nedořezal, protože i když bylo před šestou večerní, na věži radnice , o níž Vlasta mluví a která hraje významnou roli v jedné z básní ve sbírce…na věži radnice bylo :

…pár minut před čtvrtou. Hodiny se zastavily a ukazovaly stále čtyři a rozhodly tak o tom, kterou sbírku jsem příjemné a vstřícné majitelce věnoval.

Vzápětí jsem se jí chtěl zeptat na jméno , abych ji připsal věnování, protože mi opravdu hodně pomohla …a držel jsem v ruce účet , kde bylo napsáno : OBSLUHA -Paní kavárníková.

Tedy jsem Večeři u Minského věnoval Paní kavárníkové

a rozhodně jsem v její úžasné kavárně nebyl naposledy, pokud Vaše kroky zamíří do Uherského Hradiště,

pokud si na chvíli nebo i na delší čas chcete odpočinout, zastavit se ve shonu dní, nebo si jen tak s někým popovídat, dát si něco dobrého ,neváhejte a jděte,

JSTE VÍTÁNI.

A šlo o tuhle báseň:

Celkem o nic nešlo. It was nothing at all. – Midian Poet

PS: Na hodinách jsou stále čtyři, link na článek je z 12.dubna 21 a bylo…..čtyři….. a není to schválně, cíleně… opravdu ne, kdo dnes zařídil aby se hodiny zastavily ?

Všude, drobné shody okolností, jako obvykle, že Alane, už se s tím učím žít. Učím se v tom oceánu plavat…bez Tebe je to velmi těžké.

2 komentáře: „Kafé Uprostřed.

  1. Jaskiers, You entertained me so much now! Thanks! Im after the X-ray therapy…eh..but i smile ,get well too! Soon !
    Still, look at the fifth book on the left, Yes! I call this synchronicity ! Yes ! Its the real thing, its real, my friend…. You had see this book on the shelf, before writing commentary ? By the way, thanks for all of them, its like social network, Normandy-Czech ! 🙂

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s