Závojem Noci. / Video / Veil of the Night. / Video /

První video, které zveřejňuji tady dříve než na YouTube, zajímavé, šel jsem přímo sem a začal nahrávat klip, který jsem právě vytvořil, na WordPress, pak mne napadlo…zpomal, nejdřív na YouTube…, ale proč, pořád zkoušet něco nového, tady je dnešní mé setkání s Tebou…protože jsi byla se mnou, byla jsi tam ,čteno je to přímo na okraji antického mramoru…u náhrobku, který je takovým středem celého hřbitova.

,,Na židovském hřbitově, který se nachází východně od náměstí, jsou umístěny cenné náhrobky barokního a klasicistního stylu. Nejstarší náhrobky pocházejí z počátku 17. století. Jedná se o deskové náhrobní kameny zapuštěné kolmo do země – stély, část z nich je završena půlkruhovými nástavci zdobenými reliéfními motivy (květy a květinové koše, rozety). Nejstarší stély na bzeneckém hřbitově jsou z pískovce, tyto se ale zachovaly jen zčásti. Z přelomu století pocházejí náhrobky ze žuly nebo mramoru. Dalším druhem náhrobku jsou tzv. tumby, sestavené zpravidla z několika kamenných desek, které připomínají svým tvarem antický sarkofág. Od poloviny 19. století se tvary židovských náhrobků přizpůsobovaly běžným typům náhrobních kamenů známých z křesťanských hřbitovů. Nápisy na náhrobcích bývaly do 19. století hebrejské, později se začaly objevovat dvojjazyčné hebrejsko-německé a po nich hebrejsko-české. Na posledním řádku se zpravidla objevuje pět písmen TNCBH, které představují náhrobní formuli Ať je jeho (její) duše zahrnuta do svazku živých. Podle židovských tradic se nesměly hroby narušovat, proto se na staré hroby vozila vrstva zeminy a zemřelí byli pohřbíváni o něco výš, nad původními hroby. V průběhu staletí se tak mohlo navršit na některých hřbitovech i více vrstev najednou s hustě nahromaděnými náhrobky.

Před židovským hřbitovem ve Bzenci byla ve druhé polovině minulého století postavena obřadní síň, opravena byla v roce 1985.“ Zdroj : Wikipedia

lyrics : Závojem Noci. /pro Tebe/ – Midian Poet

Pávě tam :


For You…. and this article is also for Jaskiers and all of you, you know, Yassy, that’s right, YOU and of YOU know.


3 komentáře: „Závojem Noci. / Video / Veil of the Night. / Video /

 1. Thanks you Poet !
  Today, is my birthday, 27 years old. I’m becoming an old men. I take your article as a gift.
  The world is on fire right now, I’m scared.
  We need poetry, poets and beauty. With the hope of peace and happiness.
  Thanks you again, keep creating and being creative. We will need words to attenuate this fire.
  With love, respect and hopes.
  Your Jaskiers.

  Líbí se 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s