Novoroční Román pro Tebe, kapitola dvacet dva.

A za ruku jsem držel astronautku Petersovou.

Lubomír Tomik

Kapitola dvacátá druhá.

Dopis určený poručíku Osipu Goškevičovi.

Leden. Londýn.

Drahý příteli !!!!
využiji návštěvy jedné své bývalé služebné, která je méně tupá než služky, které mám teď a poprosím ji ,aby Ti doručila těchto pár řádků.
Omluv prosím, nesouvislost tohoto dopisu, jeho roztříštěnost a slohové nedostatky. Je divný, vím, je stejný jako moje hlava, mám v ní takový zmatek. A navíc, navíc mám dnes prachšpatnou náladu.
Sotva v jiném národě je rozlito obecně tolik krásy jako v Anglii. Nesuďte o kráse Angličanů a Angličanek podle zrzavých pánů a dam, kteří desertují z Anglie pod jménem kapitánů, strojmistrů, učitelů a vychovatelek-to jsou odpadky, hezká žena nemusí z Anglie utíkat, krása je kapitál.
Říká se, že se Angličanky vyznamenávají velikostí svých nohou, nevím, zda-li je to pravda. Zdá se mi, že je to z části předsudek a to hlavně proto, že žádné jiné ženy nevystavují tak svých nohou na odiv jako Angličanky. Když přecházejí blátivou ulicí ,zdvíhají sukně tak vysoko, že…poskytují dokonalou příležitost prohlédnout si jejich nohy.
Angličanky jsou většinou vysoké, štíhlé, ale trochu hrdé a klidné-podle slov mnoha znalců dokonce chladné. Chladné!!!
Barva očí a vlasů je nesmírně různotvárná -jedny jsou dokonalé brunetky, ale jsou zároveň neobyčejně bílé a mají jasný krásný ruměnec.
Kdykoli spatřím hezkou Angličanku, zdá se mi, že vidím kapitána Kopejkina.
Protože jsem žil jako cestovatel v hotelích, měl jsem málo příležitostí pozorovat ženy zblízka, kromě hospodyň v hostincích, prodavaček v obchodě a podobně. Tuhle ty dvě služky běhají okolo mne jako dva poštovní koně a vražedně na každé mé slovo jako straky opakují:-Yes, Sir….No, Sir…-


Ale nač, proč tyto slova, má drahá …kam jsem to zabrousil? Co to líčím?
Jistě ,viděl jsem, jak bezcitně jsi odmítala mé návrhy, které mi do mých předchozích psaní vložila má šílená vášeň, slyšel jsem Tvá přiznání, že máš přede mnou tajemství, která nejsem hoden vědět… o patnáct let později píšu pro Tebe a je to skutečnost, řekla jsi mi, že se to v pravé chvíli dozvím, hořím , hořím, řekni mi to.
Měla by jsi se radovat a být hrdá ,vždyť ta absolutní moc ,kterou máš nade mnou, nad mou vůlí, Tě musí naplňovat pýchou. Kdo jsi? Co je to za moc? Kdo Ti ji dal? Ty nejsi člověk…ne…v mých očích, ne! Jsi Anděl mého Osudu!


Copy a haleny žen mne vždy uváděli ve smutné poblouznění.
Psaní vždycky končím něžněji ,než bych měl, a Ty, nevděčníku, zneužíváš mé něhy a děláš ,co se líbí Tobě a ne to, co bych si přál .
Sbohem,
nebuď lenivá a přijeď se podívat na svého přítele…


Stále vášnivě, dny neubírají z vášně nic, naopak, stále vášnivěji,

celý Tvůj…
Tvůj Kapitán

Post scriptum: Povšechný dojem, jakým působí zevnější vzhled Londýna a jeho obyvatelstva je podivný, žije zde na dva miliony lidí, Londýn je středisko světového obchodu a hádej co na něm není vidět?
Život-vlastně jeho bouřlivé kypění. Obchod je viděn, ale života není, jinak musíš dojít k závěru, že obchod je zde životem ,jak tomu také ve skutečnosti je. Život zde…nebije do očí.
Vládne tu poměrné ticho, všechny úkony se dějí jaksi tiše, vážně. Kromě nevyhnutelného hluku, který způsobují koně a kola drožek není téměř nic jiného slyšet. Zdá se,že město jako živá bytost zadržuje svůj dech a bušení tepu. Není zbytečného křiku a zbytečného pohybu. Zdá se, že všechno je rozpočteno, zváženo a oceněno, jako by se z hlasu a mimiky platilo právě tak jako z oken a obručí na kolech.
Ádios a nashledanou,ano? Naschledanou naschledanou naschledanou. A teď si na mne chvilku vzpomeň, že Tě i při Tvé neposlušnosti miluje Tvůj příliš hodný.
Ach, tonu v záplavě rozkoší, když má mysl zabloudí k Tobě….

Konec kapitoly dvacet dva.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s